ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon Coolpix S6900 - specjalista od autoportretów Antoni Żółciak

2014-09-12
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon Coolpix S6900 - specjalista od autoportretów
Idealny do selfie? Coolpix S9600 dysponuje frontowym spustem migawki i obracanym ekranem. Ale to nie koniec ciekawych rozwiązań

Nikon Coolpix S6900 to dość specyficzna konstrukcja, wyróżniająca się przede wszystkim 3-calowym ekranem o rozdzielczości 460 tys. punktów. Monitor możemy obracać tak, by w prosty sposób wykonać autoportret - pomoże nam w tym również umieszczony na przednim panelu dodatkowy spust migawki i wbudowana podstawka, pozwalająca na rozstawienie sprzętu bez konieczności stosowania statywu. Nawet od strony programowej Nikon zadbał o "optymalizację" cyfrówki; wprowadzono bowiem tryb retuszu, automatycznie usuwający niedoskonałości cery.

Sam aparat bazuje na 16-megapikselowym sensorze CMOS BSI o przekątnej 1/2,3 cala, który we wspópłracy z procesorem EXPEED C2 może zaoferować czułość ISO w zakresie od 125 do 6400. Drugim, istotnym elementem konstrukcji, jest szerokokątny obiektyw z 12-krotnym zbliżeniem optycznym, pokrywający zakres ogniskowych od 25 do 300 mm (dla ekwiwalentu formatu małoobrazkowego). Całość wspierana jest przez 4-osiowy system stabilizacji.

Urządzenie potrafi równiez nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080, 60i) z dźwiękiem stereofonicznym. Producent dodaje tu również 33 efekty kreatywne. Do dyspozycji są również moduły Wi-Fi i NFC, pozwalające na bezprzewodowe łączenie z urządzeniami mobilnymi - tabletami i smartfonami.

Nikon Coolpix S9600 trafi do sprzedaży w paźdzerniku tego roku w dwóch wersjach kolorystycznych - białej lub czarnej.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl